Johanngeorgenstadt

lokalita: Erzgebirge,
http://www.johanngeorgenstadt.de

Johanngeorgenstadt

Autor:

Naše horské město, založené roku 1654 se svolením saského kurfiřta Johanna Georga I., leží v jižní časti okresu Aue – Schwarzenberg na sasko-české hranici.
Po celá století formovalo tvář města hornictví. Zainteresovaný návštěvník ještě i v dnešní době najde mnoho dobových svědků z období tzv. „Berggeschrey-u“ /ze začátku doby hornictví, těžby stříbra v Krušnohoří/.

Uprostřed lesnatého západního Krušnohoří ležící region okolo 1019 m vysokého Auersbergu nabízí ideální podmínky, jak pro přátelé aktivní dovolené, tak též pro všechny, kteří hledají klid a uvolnění. Region okolo Auersbergu je znám jako největší, uzavřený lesní areál Saska a nabízí více než 400 km dobře značených turistických cest a přírodních naučných stezek. Nejznámější je z nich hranice překračující „Naučná stezka Antona-Günthera“, která je věnována krušnohorskému básníkovi nářečí domoviny, Antonovi Güntherovi. Impozantní rozhledy daleko do českých Krušných hor, na kvetoucí lesní louky, divoká romantická údolí vábí stejně k toulkám městem a přírodou. Skály „Teufelssteine“, jakož i přírodní rezervace „Steinbachtal“ a vrchoviště „kleiner Kranichsee“ jsou stvořená právě pro přátelé přírody.

Nalezená informační centra

V této obci nejsou žádná informační centra. Zobrazit informační centra v lokalitě Erzgebirge.#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com