Duchcov

lokalita: Teplicko,
http://www.duchcov.cz

Duchcov

Autor: Krušnohorci

Město Duchcov leží v severních Čechách na úpatí Krušných hor asi 8 km západně od Teplic. Svou polohou poskytne návštěvníkům množství přírodních, historických, kulturních i technických zajímavostí.
Je městem, která na nás dýchá stále svojí bohatou historií. Současný návštěvník tohoto města neopomene navštívit největší skvost - duchcovský zámek. Tento zámek, který byl postaven podle plánů francouzského architekta Jeana B. Matheye, je všeobecně znám posledním působištěm velkého milovníka s svůdníka žen Giovanni J. Casanovy, který zde strávil posledních třináct let svého života jako knihovník zámeckého pána. Z doby tohoto pobytu pochází také jeho slavné Paměti. Dnes nalezneme v interiérech zámku expozici barokního umění v Čechách ze sbírek Nárdoní galeria v Praze a expozici G.J. Casanovy.

Nalezená informační centra

Městské informační středisko Duchcov

adresa Masarykova 7, 419 01 Duchcov
telefon +420 417 835 456
email info@infoduchcov.cz
web http://www.infoduchcov.cz/
#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com