Moldava

lokalita: Teplicko,
http://www.moldava.cz

Moldava

Autor: ITC Moldava

Obec Moldava se nachází na hřebeni Krušných hor asi 25 km SZ od lázeňského města Teplice v průměrné nadmořské výšce 785 m. Geograficky je rozdělena na horní část, kde se nachází hraniční přechod a železniční stanice a dolní část, určenou především k bydlení a rekreaci. K obci je přičleněna i osada Nové Město obývaná především chataři a zaniklé obce Pastviny a Oldříš.

Moldava je poprvé zmiňována v písemných pramenech k roku 1346 jako rozsáhlá míť s menší sklářskou osadou a kostelem. Díky archeologickému průzkumu byly v okolí obce nalezeny pozůstatky pěti sklářských hutí z počátku 15. století.

Z výsledků výzkumu se na Moldavě v roce 1999 restaurovala středověká sklářská pec na otop dřevem, která je součástí sklářské naučné stezky.
Moldava nabízí svým návštěvníkům množství turistických a cyklistických tras, koupání ve dvou údolních nádržích, v zimě se udržuje řada běžeckých a sjezdových tratí na nedalekém vrchu Bouřňáku a na Novém Městě. "Krušná krása" zdejších hor oslovuje stále více tuzemských i zahraničních návštěvníků. Pro zkvalitnění služeb vznikne při obecním úřadě turistické informační centrum.

Obec Moldava v Krušných horách má co nabídnout a těší se na vaši návštěvu.

Nalezená informační centra

ITC Moldava

adresa Moldava 113, 417 81 Moldava
telefon +420 731 036 488
email itc.moldava@email.cz
web http://www.moldava.cz
#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com