Kadaň

lokalita: Chomutovsko,
http://www.kadan.eu

Kadaň

Autor: TIC Kadaň

Osmnáctitisícové město Kadaň se nachází v kraji, kde řeka Ohře opouští sevření Krušných a Doupovských hor. Kadaň získala statut svobodného královského města kolem roku 1259 a zdejší hrad se v roce 1277 stal sídlem purkrabího kadaňského kraje. Vrcholného rozkvětu zaznamenala Kadaň jako středověké město za vlády císaře Karla IV. Jaký význam městu přikládal, dokládá fakt, že město dvakrát navštívil. Jeho další historie se valně neliší od historie dalších měst a celé země. V dobách husitských válek patřila Kadaň ke katolickému táboru, byla dobývána v době baroka, koncem 18. století se ve městě začalo rozvíjet rukavičkářské řemeslo a ve století dalším i těžba hnědého uhlí. Nicméně dnešní tvář historického městského jádra zdobí nebývalé množství nádherných měšťanských domů, církevních staveb i zbytků středověkého opevnění. Ne nadarmo jeNabrezi Maxipsa Fika historická část Kadaně od roku 1978 městskou památkovou rezervací.

Po roce 1990 došlo k rozsáhlé přeměně nejen historického centra, ale i objektů stojících mimo něj. Opravou prošla také radnice včŤetně radniční věže. V přízemních prostorách, které dříve sloužívaly jako skladiště, byly zřízeny expoziční prostory, kde se od roku 1993 konají pravidelně konají výstavy. Turistické informační centrum sídlí v ulici Jana Švermy č.p.7 a poskytuje služby široké veřejnosti např.: informace o kulturních, společenských a sportovních akcích.

• informace o památkách a turistických zajímavostech v Kadani a okolí
• informace o stravování, ubytování a dopravě
• prodej informačních materiálů, upomínkových předmětů, turistických potřeb, knižních publikací o Kadani
• prodej parkovacích hodin
• prodej vstupenek na kulturní akce v Kadani
• zajištění výpisů z databáze Czech POINT
• zajištění informačního systému Datových Schránek
• dětský koutek
• úschovna kol a zavazadel
• půjčovna jízdních kol
• provoz veřejného WC
• nabídka expozic - Galerie Karla Havlíčka, Galerie městské památkové rezervace a reprezentačních výstavních prostor


V roce 1993 založilo město Kadaň novodobou tradici a to Císařského dne na počest návštěvy císaře Karla IV. V Kadani v roce 1367.

Mezi významné kulturní památky patří: Františkánský klášter Čtrnácti sv. Pomocníků, farní (děkanský) kostel Povýšení sv. Kříže, Alžbětinský klášter s kostelem sv. Rodiny a sv. Alžběty, bývalý špitální kostel Stětí sv. Jana Křtitele, kada ňský hrad, barbakán (předbraní) Žatecké a věž Mikulovické brány, městské opevnění, radnice a další....

Nalezená informační centra

Turistické informační centrum Kadaň

adresa Jana Švermy 7, 432 01 Kadaň
telefon +420 474 319 550, 725 763 497
email infocentrum@kultura-kadan.cz
web http://www.kultura-kadan.cz
#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com