Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

V Německu můžete projet křižovatkou vpravo i na červenou

01. červenec 2015, Archiv, Erzgebirge, sepsal Krušnohorci, čteno: 4636x.

Zelená šipka umožňuje pokračovat v jízdě  |  -

Zelená šipka umožňuje pokračovat v jízdě | Autor: -

Na německých světelně řízených křižovatkách funguje jedno dodatečné pravidlo pro průjezd křižovatkou. V Česku se s ním nesetkáte, ale v Německu vám může za určitých okolností zrychlit průjezd křižovatkou. Funguje již léta, ale zejména mladší řidiči o něm neví nebo ho správně neumí používat.

Pokud přijíždíte k semaforu, na kterém svítí červená a na dodatkové (obvykle plechové) tabulce je zelená šipka, je povoleno odbočení vpravo i přes svítící plnou červenou. Řidič ale před tím musí zastavit na čáře pro zastavení a jet dál může pouze tehdy, pokud neomezí a neohrozí ostatní účastníky dopravního provozu (chodce a vozidla) ve volném dopravním směru.

Jedná se o statickou zelenou šipku umístěnou na dodatkové tabulce vpravo vedle červeného světla semaforu. Tato signalizace zkracuje řidičům odbočujícím vpravo čekací dobu v určitých konkrétních dopravních situacích.Nezastavení na hraně křižovatky (respektive čáře pro zastavení) je důvodem k vysoké pokutě a odebrání 1 trestného bodu.

V Česku je ekvivalentem světelná šipka vpravo, která se rozsvěcí pouze v určitých intervalech. Nicméně povinnost dát přednost vozidlům v kolmém směru a chodcům je zde také.

Další obrázky

Označit si jako oblíbené

Přihlaste se a označte si tento článek jako oblíbený, abyste ho později snáz našli.

Atributy výletu

Nahlásit nepřesnost

Informace zde sepsané platí k datu vydání článku. Budu rád, když mě upozorníte na změnu nebo aktualizujete informace. Využijte k tomu tento kontaktní formulář. Děkuju, HonzaTags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahoryKontakt na autora webu

http://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku