Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

Co nového v zimních střediscích

11. listopad 2013, Archiv, Erzgebirge, sepsal Krušnohorci, čteno: 4174x.

Foto Skiareál Telnice  |  Skiareál Telnice

Foto Skiareál Telnice | Autor: Skiareál Telnice

Lyžaři a milovníci sněhu už netrpělivě vyhlížejí první vločky, které spadnou na zem. Pojďme se tedy podívat na novinky, které jsou v jednotlivých lyžařských areálech na sportovce připravené.

Skiareál Klínovec
Na Klínovci zakoupili nové rolby a sněžná děla na údržbu sjezdovek a posilují propojení se skiareálem Fichtelberg. Vznikl tak InterSki Region Fichtelberg-Klínovec, který nabízí celkem 27 Km sjezdovek již od jeden a půl denní permanentky. Nově také letos bude mezi oběma vrcholy pendlovat skibus, který bude jezdit ZDARMA každou hodinu a cesta v autobuse bude trvat max 10 min. Tím dochází k výraznému zlepšení propojení celé lyžařské oblasti

Do 15.11. máte možnost získat 5 % slevu na celosezónní skipas do skiareálu Klínovec, InterSkiregionu Fichtelberg-Klínovec.

Vypadá to, že letos Klínovec bude opět obhajovat přední místa mezi nejoblíbenějšími zimními středisky v ČR.

Boží Dar - Neklid
Významnou novinkou letošní sezóny je možnost platit v obou pokladnách skiareálu (Na Neklidu i Za Prahou) nejrozšířenějšími druhy platebních karet. Pro zvýšení komfortu nejmenších návštěvníků bylo zrenovováno a rozšířeno zázemí Babyparku.

Změnou prošla politika slev, kdy letos budeme nově vyhlašovat slevy na základě povětrnostních podmínek a sněhové situaci v areálu, což nám umožní lépe a pružněji reagovat a nabídnout tak návštěvníkům odpovídající cenu za jízdné za daných podmínek. Slevy budou uveřejňovány na www stránkách a pokladnách areálu.

Skiareál Telnice
Tady finišují stavební práce na nové lanovce. Lanovka bude osazena dvoumístnými sedačkami, její délka bude 820m s převýšením 209 metrů. Výstavbu můžete sledovat na webkameře z Telnice

Bublava
Nová dodatečná sněžná děla jsou zárukou rychlejšího vysněžení všech tratí a ještě lepšího lyžování. Nově areál představil společný skipas se sousedním areálem Skiwelt Schöneck (tří a vícedenní skipasy).

Skiareál Plešivec
I přes problémy s financováním počítají plány výstavby stále s tím, že se tři čtyřsedačkové lanovky u čtyř nových sjezdovek v trojúhelníku Plešivec - Abertamy - Pstruží rozjedou před koncem letošního roku. Držíme palce!


Skiareál Klíny
Pro sezonu 2013/14 zde připravili nový pojízdný koberec do areálku lyžařské školky, druhou pokladnu pro prodej skipasů, zakoupili novou rolbu PistenBully s navijákem, rozšířili dojezd sjezdovky Centrální, připravili novou propojku sjezdovky Centrální a Pařezovky pro lepší příjezd na Slalomák a čeká tu na vás čerstvě zrekonstruovaný penzion a restaurace Stará škola.

Alšovka
První etapa výstavby zasněžování areálu je pomalu u konce. Zbývají dokončovací práce. Letos jsou dokončeny rozvody médií, usazení hydroboxů a stavba čerpací stanice u nástupu na velký vlek. Zasněžování ale spustí až v příštím roce. V souvislosti se stavbou zasněžování proběhly terénní úpravy na sjezdovkách. Pohonné jednotky vleků prošli generální opravou. Běžecké okruhy dostaly nové značení a pro náročnější je vyznačen nový fialový – přes 7km dlouhý okruh. Proběhla i údržba na stávajících trasách.


Sportcentrum Bouřňák
Novinkou pro letošní sezonu budou nové toalety vedle pokladny v Mikulově, samozřejmostí bude teplá voda a příjemné čisté prostředí. Usilovně se pracuje na odvodnění Turistické. Předprodej sezónních permanentních vstupenek byl zahájen v pondělí 14. října. Všichni, kdo si zaplatí v předprodeji permanentku si jí mohou vyzvednout po 20.11. 2013 nebo při zahájení zimní sezóny v pokladně v Mikulově, na základě předložení stvrzenky o zaplacení a průkazem totožnosti. V případě, že při nákupu nebudete mít odpovídající foto, je nutné, aby jste toto foto přinesli při vyzvedávání permanentky na pokladně. Bez fota nebude permanentka vydána.

Další obrázky

Přidej svůj komentář k článku

Označit si jako oblíbené

Přidat mezi oblíbené výletyPřihlaste se a označte si tento článek jako oblíbený, abyste ho později snáz našli.

Počasí

In-počasí

Atributy výletu

Nahlásit nepřesnost

Informace zde sepsané platí k datu vydání článku. Budu rád, když mě upozorníte na změnu nebo aktualizujete informace. Využijte k tomu tento kontaktní formulář. Děkuju, Honza#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahoryKontakt na autora webu

http://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku