Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

Co nového v zimních střediscích

11. listopad 2013, Archiv, Erzgebirge, sepsal Krušnohorci, čteno: 3865x.

Foto Skiareál Telnice  |  Skiareál Telnice

Foto Skiareál Telnice | Autor: Skiareál Telnice

Lyžaři a milovníci sněhu už netrpělivě vyhlížejí první vločky, které spadnou na zem. Pojďme se tedy podívat na novinky, které jsou v jednotlivých lyžařských areálech na sportovce připravené.

Skiareál Klínovec
Na Klínovci zakoupili nové rolby a sněžná děla na údržbu sjezdovek a posilují propojení se skiareálem Fichtelberg. Vznikl tak InterSki Region Fichtelberg-Klínovec, který nabízí celkem 27 Km sjezdovek již od jeden a půl denní permanentky. Nově také letos bude mezi oběma vrcholy pendlovat skibus, který bude jezdit ZDARMA každou hodinu a cesta v autobuse bude trvat max 10 min. Tím dochází k výraznému zlepšení propojení celé lyžařské oblasti

Do 15.11. máte možnost získat 5 % slevu na celosezónní skipas do skiareálu Klínovec, InterSkiregionu Fichtelberg-Klínovec.

Vypadá to, že letos Klínovec bude opět obhajovat přední místa mezi nejoblíbenějšími zimními středisky v ČR.

Boží Dar - Neklid
Významnou novinkou letošní sezóny je možnost platit v obou pokladnách skiareálu (Na Neklidu i Za Prahou) nejrozšířenějšími druhy platebních karet. Pro zvýšení komfortu nejmenších návštěvníků bylo zrenovováno a rozšířeno zázemí Babyparku.

Změnou prošla politika slev, kdy letos budeme nově vyhlašovat slevy na základě povětrnostních podmínek a sněhové situaci v areálu, což nám umožní lépe a pružněji reagovat a nabídnout tak návštěvníkům odpovídající cenu za jízdné za daných podmínek. Slevy budou uveřejňovány na www stránkách a pokladnách areálu.

Skiareál Telnice
Tady finišují stavební práce na nové lanovce. Lanovka bude osazena dvoumístnými sedačkami, její délka bude 820m s převýšením 209 metrů. Výstavbu můžete sledovat na webkameře z Telnice

Bublava
Nová dodatečná sněžná děla jsou zárukou rychlejšího vysněžení všech tratí a ještě lepšího lyžování. Nově areál představil společný skipas se sousedním areálem Skiwelt Schöneck (tří a vícedenní skipasy).

Skiareál Plešivec
I přes problémy s financováním počítají plány výstavby stále s tím, že se tři čtyřsedačkové lanovky u čtyř nových sjezdovek v trojúhelníku Plešivec - Abertamy - Pstruží rozjedou před koncem letošního roku. Držíme palce!


Skiareál Klíny
Pro sezonu 2013/14 zde připravili nový pojízdný koberec do areálku lyžařské školky, druhou pokladnu pro prodej skipasů, zakoupili novou rolbu PistenBully s navijákem, rozšířili dojezd sjezdovky Centrální, připravili novou propojku sjezdovky Centrální a Pařezovky pro lepší příjezd na Slalomák a čeká tu na vás čerstvě zrekonstruovaný penzion a restaurace Stará škola.

Alšovka
První etapa výstavby zasněžování areálu je pomalu u konce. Zbývají dokončovací práce. Letos jsou dokončeny rozvody médií, usazení hydroboxů a stavba čerpací stanice u nástupu na velký vlek. Zasněžování ale spustí až v příštím roce. V souvislosti se stavbou zasněžování proběhly terénní úpravy na sjezdovkách. Pohonné jednotky vleků prošli generální opravou. Běžecké okruhy dostaly nové značení a pro náročnější je vyznačen nový fialový – přes 7km dlouhý okruh. Proběhla i údržba na stávajících trasách.


Sportcentrum Bouřňák
Novinkou pro letošní sezonu budou nové toalety vedle pokladny v Mikulově, samozřejmostí bude teplá voda a příjemné čisté prostředí. Usilovně se pracuje na odvodnění Turistické. Předprodej sezónních permanentních vstupenek byl zahájen v pondělí 14. října. Všichni, kdo si zaplatí v předprodeji permanentku si jí mohou vyzvednout po 20.11. 2013 nebo při zahájení zimní sezóny v pokladně v Mikulově, na základě předložení stvrzenky o zaplacení a průkazem totožnosti. V případě, že při nákupu nebudete mít odpovídající foto, je nutné, aby jste toto foto přinesli při vyzvedávání permanentky na pokladně. Bez fota nebude permanentka vydána.

Další obrázky

Označit si jako oblíbené

Přihlaste se a označte si tento článek jako oblíbený, abyste ho později snáz našli.

Atributy výletu

Nahlásit nepřesnost

Informace zde sepsané platí k datu vydání článku. Budu rád, když mě upozorníte na změnu nebo aktualizujete informace. Využijte k tomu tento kontaktní formulář. Děkuju, HonzaTags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #kamsdetmi #vyletysdetmi #sdetmi #vikend #skocarkem #sepsem #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #ven #honemven #navylete #aznahoru #peknaprochazka #prochazka #LetsGuideKontakt na autora webu

krusnohorcizavinacgmail.com
http://www.krusnohorci.cz


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku