Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

Krušnohorská magistrála

22. srpen 2012, Tipy na výlet, Erzgebirge, sepsal Krušnohorci, čteno: 9400x.

Krušnohorská magistrála  |  -

Krušnohorská magistrála | Autor: -

Krušnohorská magistrála je hřebenová cesta vedoucí po vrcholových partiích celých Krušných hor. Pro Krušnohorskou magistrálu jsou typické široké lesní cesty s upraveným povrchem, které jsou vhodné jak pro cyklistiku, tak pro pěší. Vede krásnou přírodou - lesy, loukami, rašeliništi.

V létě na kole, v zimě na běžkách. Mírně zvlněné hřebenové partie Krušných hor nabízejí úchvatné výhledy do krajiny v každé roční době.Stezka začíná v Děčíně a u Měděnce přechází z Ústeckého do Karlovarského kraje. Tam pokračuje pod vrcholem Klínovce, malebnou obcí Boží dar, Kraslicemi a Františkovými Lázněmi a po 250 km dlouhém putování končí u vodní nádrže Skalka v Chebu.

Údržbu magistrály, zejména v zimě, mají na starosti místní spolky a sdružení. Na upravené stopy běžně narazíte v atraktivních lyžařských lokalitách, mimo ně to bývá horší, leckde je stopa jen vyjetá samotnými lyžaři.

Krušnohorská magistrála nabízí bezpočet odboček k přírodním i kulturním zajímavostem, obcím a městům Krušných hor a také do přilehlého Německa.

Video k tématu Krušnohorská magistrála

Další obrázky

Označit si jako oblíbené

Přihlaste se a označte si tento článek jako oblíbený, abyste ho později snáz našli.

Atributy výletu

Nahlásit nepřesnost

Informace zde sepsané platí k datu vydání článku. Budu rád, když mě upozorníte na změnu nebo aktualizujete informace. Využijte k tomu tento kontaktní formulář. Děkuju, HonzaTags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #kamsdetmi #vyletysdetmi #sdetmi #vikend #skocarkem #sepsem #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #ven #honemven #navylete #aznahoru #peknaprochazka #prochazka #LetsGuideKontakt na autora webu

krusnohorcizavinacgmail.com
http://www.krusnohorci.cz


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku