Měděnec
Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

Měděnec

lokalita: Chomutovsko
http://www.medenec.cz/
ubytování (1), tipy na výlet (4), akce (0)

Měděnec

Autor:

Obec Měděnec byla založena v 16. století kvůli výhodné poloze bohatých ložisek pyritu, chalkopyritu a achátu. Měděnec neboli Mědník je také stejnojmenný název pro horu s rotundovou kapličkou kaple ze 17. století na jejím vrcholu. Hora je vlivem dřívější těžby provrtána nefunkčními zavalenými doly, které ale stojí za to vidět alespoň zvenku. Z kopce Mědníku je příjemný rozhled na barevné krajinu - zvlášť ve větrném a suchém podzimu. Přibližně 0,5 km cesty jižně až jihovýchodně okolo obecního parku a kostela naleznete unikátní přírodní skalní útvar s plástevnatou strukturou krušnohorské ruly zvaný Sfingy.

Nalezená informační centra

Infocentrum Mědník Měděnec

adresa Nádražní 266, 43184 Měděnec
telefon +420 739040671
email ivancader@seznam.cz
web http://infocentrum-mednik-medenec.webnode.cz/
Tags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #kamsdetmi #vyletysdetmi #sdetmi #vikend #skocarkem #sepsem #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #ven #honemven #navylete #aznahoru #peknaprochazka #prochazka #LetsGuideKontakt na autora webu

krusnohorcizavinacgmail.com
http://www.krusnohorci.cz


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku