Krupka

lokalita: Teplicko,
http://www.mukrupka.cz/

Krupka

Autor:

V úzkém klikatém údolí hluboko zaříznutém do krušnohorských svahů leží starobylé město Krupka. Minulou slávu a bohatství připomíná zachovalá městská památková zóna doplněná gotickými a renesančními stavbami kostelů Nanebevzetí Panny Marie, sv. Ducha a sv. Anny. Město Krupka bylo vždy spojeno s historií dobývání cínu, o jejíž existenci se návštěvníci mohou přesvědčit při procházce nově vybudovanou "Příhraniční naučnou hornickou stezkou". Trasa stezky začíná u muzea , vede na nedaleký hrad Krupka a dále k prohlídkové štole Starý Martin. Odtud stoupá stezka na Komáří vížku, kde se otevírá překrásný pohled do údolí na podkrušnohorská města a malebné vrchy Českého středohoří. Po návštěvě kaple sv. Wolfganga pokračuje návštěvník stezky přes Rozcestí Pod Loupežníkem a Přední Cínovec až na Cínovec a po přechodu hranice na ni navazuje hornická stezka na německém území.

V sousedství starého města, v dnešním Bohosudově, se začala od XVI. století rozvíjet poutní tradice. Připomíná ji velkolepý barokní areál kostela Bolestné Matky Boží od G. a O. Broggia z let 1701 – 1708. V přilehlém areálu bývalého kláštera je dnes Biskupské gymnázium, které se stává centrem vzdělanosti regionu.

Vysoko nad městem se táhnou horské hřebeny s vrcholem Komáří vížka ( 807 m.n.m.), na který vede lanová dráha, jež v době svého vzniku v roce 1952 byla nejdelší lanovou dráhou bez zastávky ve střední Evropě. Lákavé lyžařské terény ve středisku zimních sportů, možnosti cykloturistiky a ideální podmínky pro paraglidingové a rogalové létání založily proslulost tohoto turistického centra východního Krušnohoří.

Nalezená informační centra

Informační středisko

adresa Mariánské náměstí 641, 417 42 Krupka
telefon 417 861 435
email info@mukrupka.cz
web http://www.krupka-mesto.cz
#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com