Nové Hamry

lokalita: Karlovarsko,
http://www.novehamry.eu/

Nové Hamry

Autor:

Nové Hamry (693 m n. m.) je malebná horská víska, která se rozkládá v údolí řeky Rolavy a Bílého potoka v nejzachovalejší části Krušných hor na samém západě Karlovarského kraje.

Obec Nové Hamry je dnes již vyhledávaným rekreačním místem především v zimních obdobích vzhledem k dobrým lyžařským podmínkám a to jak pro sjezdové tak běžecké lyžování. I v letních měsících jsou Nové Hamry vyhledávány pro krásnou lesnatou krajinu v těsné blízkosti obce, pro čisté ovzduší, které dle výsledku posledních průzkumů, patří k nejčistším z celého Krušnohoří. Lesnaté okolí obce je vyhledávané turisty nejenom tuzemskými, ale i cizinci a to především sousedy ze SRN, dále houbaři, kteří oblast označují za houbařský ráj a myslivci vzhledem ke značnému výskytu zvěře.

Přímo v obci jsou čtyři lyžařské vleky TLV 12 a jeden dětský vlek Tatrapoma S. Okolí Nových Hamrů je protkáno sítí pravidelně udržovaných a značených běžeckých tras, které se napojují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Udržované jsou všechny směry (Pernink, Rudná, Jelení i Chaloupky).

Převzato z www.skihamry.cz

Nalezená informační centra

Infocentrum Nové Hamry

adresa Nové Hamry 13, 362 21 Nové Hamry
telefon +420 725 121 601
email info@horskyhotelseifert.cz
web
#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com