Kraslice
Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

Kraslice

lokalita: Sokolovsko
http://www.kraslice.cz/
ubytování (0), tipy na výlet (3), akce (1)

Kraslice

Autor:

První zmínka o Kraslicích z roku 1272. Městečkem již před 1352. První písemný doklad hovoří o "Greslis", označovalo jehličnatou nebo chvojnou křovinu, možná taky v dnešním významu tráva, což by spíš odpovídalo poloze města v údolí, kde mohly být travnaté pastviny. Město patřilo do Chebska (Egerland). Buď v Kraslicích nebo za hranicemi v Klingenthalu byla vynalezena foukací harmonika, vyráběná v Kraslicích od r. 1829.
Za 2. světové války zde byla pobočka ženského koncentračního tábora, v dubnu 1945 při bombardování zahynulo mnoho polských vězeňkyň, které jsou pohřbeny na místním hřbitově.

Nalezená informační centra

Kulturní a informační centrum Kraslice

adresa T.G.Masaryka 1782, 35801 Kraslice
telefon 0042 352 686 328
email info.kraslice@volny.cz
web http://www.kraslice.cz/
Tags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #kamsdetmi #vyletysdetmi #sdetmi #vikend #skocarkem #sepsem #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #ven #honemven #navylete #aznahoru #peknaprochazka #prochazka #LetsGuideKontakt na autora webu

krusnohorcizavinacgmail.com
http://www.krusnohorci.cz


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku