Potůčky
Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

Potůčky

lokalita: Karlovarsko ubytování (0), tipy na výlet (1), akce (0)

Potůčky

Autor:

Celá oblast od svého vzniku v 15. - 16. století kolísala mezi Čechami a Saskem. D roku 1459 ji držel král Jiří z Poděbrad, poté se od Koruny české odtrhla a přešla do rukou saských kurfiřtů. Podle pražské dohody (1546) připadla oblast Ferninandu I. a stala se opět součástí Českého království. Po bitvě na Bílé hoře (1620) a tvrdé rekatolizaci se protestanti vysídlili, a v sousedním Sasku tak vznikl Johanngeorgenstadt - slavné horní město. Po třicetileté válce se postupně obnovilo těžení a úprava rud. Za datum vzniku dnešních Potůčků lze považovat rok 1654. Velkým přínosem i zde byla výstavba železniční tratě do Karlových Varů (1899). V současné době se Potůčky - díky hraničnímu přechodu - staly významným turistickým centrem.

Nalezená informační centra

Infocentrum Obecního úřadu Potůčky

adresa Potůčky 85, 36235 Potůčky
telefon +420 353 892 777
email
web
Tags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahoryKontakt na autora webu

http://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku