Dubí

lokalita: Teplicko,
http://www.mesto-dubi.cz/

Dubí

Autor: Krušnohorci

Leží na úpatí Krušných hor při cestě k česko-německým hranicím. Je známé svými lázněmi, ale i bohatou sklářskou výrobou. Jsou zde sklárny, ve kterých se vyrábí obalové sklo, ale i ornamentní sklo a izolační materiály na b ázi skla. Vyrábí se zde též světoznámý "cibulový porcelán - cibulák".
Počátky lázní sahají do roku 1871. Lázně Dubí, které leží na jižním svahu Krušných hor mají příznivou polohu, ale i podnebí, které je podhorské a mírně dráždivé. Léčí se zde nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí a duševní poruchy jako psychózy a neurózy. Z lázní je to pouze kousek do přilehlých lesů Krušných hor.
Hlavní dominantou města Dubí je kostel P. Marie, který je stavěný podle vzoru kostela Santa Maria dell Orto v Benátkách. Pod postranní logí a hlavním oltářem je rodinná hrobka Clary - Aldringenů, do níž byly za 1. republiky převezeni všichni zemřelí členové rodu.

Nalezená informační centra

V této obci nejsou žádná informační centra. Zobrazit informační centra v lokalitě Teplicko.#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com