Teplice

lokalita: Teplicko,
http://www.teplice.cz

Teplice

Autor: Krušnohorci

Vstupte do města s více než tisíciletou historií, města obchodu, průmyslu, skla a keramiky, ale také lázeňského města plného parků, fontán, restaurací, kavárniček, galerií a hudby, živého města plného lidí, kterým má co nabídnout.
Vznikly postupně kolem ženského benediktinského kláštera založeného královnou Juditou v polovině 12. století. V průběhu 13. století se staly městem a v roce 1315 se v něm již konaly výroční trhy. Od 14. století získávaly pověst známého lázeňského města navštěvovaného korunovanými hlavami, významnými umělci, vědci a politiky. Ze starých památek se dochovaly zbytky románské baziliky na nádvoří zámku, jehož dnešní podoba pochází z přelomu 18. a 19. století. Po velkém požáru v roce 1793, kdy lehlo popelem 155 domů ve městě a 11 stodol na předměstí, vyrostla řada nových klasicistních budov, které učinily z Teplic médní a moderní město. Na Zámeckém náměstí stojí barokní kostel sv. Jana Křtitele z roku 1703, v jižní části tohoto historického jádra města byl v roce 1809 postaven dům Zlatý kříž, v němž se v létě roku 1813 sešli ruský, rakosuský a pruský panovník, aby dojednali další postup protinapoleonské koalice. Umělecký vrchol náměstí představuje sochařský skvost, morový sloup od M. Brauna z roku 1718. Město výrazně poznamenala výstavba lázeňských domů, z nichž dnes je největším celkem komplex lázní Beethoven. Vrcholnou éru prožily Teplice v první polovině 19. století, kdy sejim říkalo "Malá Paříž". I v dnešní době zde návštěvníci najdou nádherná místa s klasicistními či historizujícími budovami, rozlehlými parky s kašnami, rybníky či jezírky a besídkami.

Nalezená informační centra

Informační centrum Teplice

adresa Benešovo náměstí 840, 415 01 Teplice
telefon 417 510 666-8
email tic@teplice.cz
web http://www.teplice.cz


Visit Teplice

adresa Dlouhá 63/31, 41501 Teplice
telefon +420 776 007 024
email info@visitteplice.com
web https://visitteplice.com/
#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com