Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

Děčínsko

obce (2)
tipy na výlet (11)
akce (3)
ubytování (0)

Asi si nemůžete vybrat rozmanitější a co do přírodních krás bohatší část České republiky než-li právě oblast Děčínska. Rozeklané pískovcové skalní stěny obklopené bohatou škálou zelení lesů, mechů a lišejníků, stovky kilometrů kouzelných cest protkávajících krajinu, řeka Labe se svou neodmyslitelnou lodní dopravou, skalní vyhlídky a rozhledny s nezapomenutelnými výhledy, první ranní paprsky sluncezrcadlijící krásu krajiny na hladině řek a říček…. To vše je Děčínsko. Kraj pro všechny, kteří hledají odpočinek v jeho různých podobách. Ne všechno ale najdete v mapách a průvodcích. Jedinečnost zdejší krajiny utvářené desítky tisíc let si musíte objevit a prožít sami.

V regionu se střetávají tři geologické celky a zároveň nejrůzněji chráněné oblasti

chráněná krajinná oblast České Středohoří,
chráněná krajinná oblast Labské pískovce se svojí nejvýznamnější částí - nejmladším národním parkem v České Republice, Národním parkem České Švýcarsko, a konečně
chráněná krajinná oblast Lužické hory.
Možná si ani neuvědomujete jak krásnou a nezničenou přírodu zde naleznete, důkazem toho je výskyt mnoha, na jiných místech vzácných druhů fauny a flory.

Zpět na výběr lokality

Nalezená informační centra

Městské informační středisko
Prokopa Holého 808, 405 02 Děčín
412 531 333, dezka@space.cz
http://www.dezka.cz
Tags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #kamsdetmi #vyletysdetmi #sdetmi #vikend #skocarkem #sepsem #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #ven #honemven #navylete #aznahoru #peknaprochazka #prochazka #LetsGuideKontakt na autora webu

krusnohorcizavinacgmail.com
http://www.krusnohorci.cz


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku