Upozornění: Tento článek byl archivován. Pravděpodobně z důvodu neaktuálních údajů.

Do Saska na skok a zpět

20. květen 2005, Archiv, Elbland, sepsal Krušnohorci, čteno: 4992x.

Do Saska na skok a zpět  |  ---

Do Saska na skok a zpět | Autor: ---

Hof, Selb, Zwickau, ale i Pirna, Bad Schandau, Bautzen, Plauen či Annaberg, to jsou bavorská a saská města, ze kterých se lze pohodlně a hlavně levně dostat do Čech a zpět vlakem.

O víkendu lze totiž jezdit vlaky Českých drah i vlaky v německém příhraničí se speciální jízdenkou SONE+. Je platná pro osobní vlaky a některé vybrané rychlíky. Jízdenka SONE+ platí v jednotlivé víkendové dny vždy do 24 hodin a stojí 130,- Kč. Mohou ji využít maximálně dva dospělí a tři děti do patnácti let, jeden dospělý a čtyři děti nebo pět dětí. Navíc ji lze využít v autobusové lince č. 398 Teplice v Čechách - Altenberg provozované společností VVO Dresden. Jde o to, umožnit českým i německým turistům navštívit bez problémů příhraniční místa. Do Krušných hor se zase tímto způsobem mohou snadno dostat i cykloturisté, pro které je jízda po hraničních stezkách velmi zajímavá. Při cestě do Saska osobními vlaky je sice nutné přesedat, ale dráhy se již dohodly s německými partnery a například z Chemnitz do Chomutova a zpět jezdí o sobotách a nedělích také přímý vlak.

Více informací: České dráhy

Další obrázky

Označit si jako oblíbené

Přidat mezi oblíbené výletyPřihlaste se a označte si tento článek jako oblíbený, abyste ho později snáz našli.

Atributy výletu

Nahlásit nepřesnost

Informace zde sepsané platí k datu vydání článku. Budu rád, když mě upozorníte na změnu nebo aktualizujete informace. Využijte k tomu tento kontaktní formulář. Děkuju, Honza#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

http://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com