Krušné hory a Krušnohorci - tipy na výlet

ŘEMESLA A RYTÍŘI NA HRADĚ KYŠPERK

od: Sobota, 26. září 2020
do: Sobota, 26. září 2020
lokalita: Teplicko, Krupka
ověření: akce bez záruky
naposledy upravil: Krušnohorci

ŘEMESLA A RYTÍŘI NA HRADĚ KYŠPERK


Poslední zářijová sobota bude opět patřit středověkým řemeslům a rytířům! Dorazte i letos na hrad Kyšperk nad Unčínem a ocitněte se v době před více jak 600 lety, kdy bylo toto místo plné života! Čekají na Vás ukázky dobových řemesel, střelba z luku i praku, ochutnávka středověké kuchyně, palba z houfnic, tarasnic i píšťal, soubojová aréna a mnoho dalšího!

Vstup bude opět zdarma, tuto akci děláme z lásky k našemu městu a historii. Chceme co nejvíce lidem, a především dětem z Krupky, ukázat, jak může být historie zajímavá.

4. ročník této historické akce proběhne v sobotu 26.9.2020 mezi 10.–17. hodinou a k zakoupení bude připraveno občerstvení-pivo a klobásky, limonáda pro děti bude opět zdarma.

Budete si moci prohlédnout, jak se dříve vyráběly provazy, jak se předlo a pracovalo s vlnou, pracovalo s kůží, vyráběly svíčky, jak vypadala práce kováře, řezbáře, tesaře, bylinkářky, brníře, jehláře, drátaře, šindeláře, brašnáře a mnoho dalšího. Letos bude též k vidění velká středověká kuchyně, na hradě bude dokonce i živá dobová hudba a pod vedením zkušené lektorky si můžete zkusit středověké tance. Ke každému řemeslu bude podán výklad, na vše se můžete zeptat. Jako minulý rok bude připravena střelnice, ve které si každý může zastřílet z luku a vyslechnout výklad o historii luků, oděvu lučištníků v různých částech Evropy a vše se střelbou z luku spojené. Děti i dospělí budou moci vstoupit do zápasové arény a měkčenými zbraněmi svést souboj.

Opět žádáme všechny návštěvníky, aby dorazili na hrad pěšky nebo, pokud je nutné přijet autem, aby zaparkovali na větších parkovištích v ulici Revoluční.

Za tým organizátorů Ing. Jan Růžička

Přidej komentář k akci ŘEMESLA A RYTÍŘI NA HRADĚ KYŠPERK

Akce ve tvém okolí

Měla by tu být i tvoje akce?

Tvoje akce u nás na webu

Na Krušnohorském webu mohou být zaneseny i akce, které se konají ve tvém okolí, případně je přímo pořádáš.

Navštiv stránku Přidej akci a vyplň informace o pořádané akci.

Kam o nadcházejícím víkendu?

Kam o víkendu

Podívejte se na kulturní a sportovní akce, které se konají o blížícím se víkendu ».Kontakt na autora webu

http://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com


Tento web používá k personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku